Menu

Articol

CSM Şcolar Reşiţa a pierdut la Şirineasa. Promovarea nu se mai vede!

Autor:

CSM Şcolar Reşiţa a pierdut, astăzi, la Petroşani, meciul cu liderul Seriei a IV-a, din Liga a III-a, ACS Şirineasa, pierzând, în mare măsură şansele de a mai ocupa primul loc şi de a promova în Liga a II-a.

Meciul, contând pentru etapa a 10-a, s-a încheiat cu scorul de 2-1 (0-0), pentru gazde, care au acumulat 28 de puncte, faţă de numai 14, câte are CSM Şcolar Reşiţa. Golul victoriri liderului a fost înscris în ultimul minut de joc!

Lucian Iordache a înscis pentru Şirineasa, în minutul 56, din penalty, iar Negoescu a egalat în minutul 66. Mărgărit de la gazde a înscris golul victoriei, în minutul 90.

Goluri : Lucian Iordache min. 56 din penalty și Margarit min. 90 / Negoescu min. 66

CSM Reșița : Zimmermann - Iova, Dulap, Bactăr, Liuba - Costin, Breşneni, Poiană, Vaștag, Szijj - Himcinschi

Rezerve : Petruţ - Doda, Săndescu, Velcotă, Keita, Negoescu, Beloescu.

(foto: CSM Şcolar Reşiţa)