promovare CSM Școlar

Opriţa îşi încurajează jucătorii. CSM Şcolar Reşiţa are şanse bune de promovare!

Antrenorul echipei CSM Şcolar Reşiţa, Daniel Opriţa, în conferinţa de presă susţinută în Valea Domanului, după meciul reşiţenilor cu ACS Şirineasa, în care scorul final a fost 1-1, şi-a felicitat jucătorii pentru efort, atitudine şi pentru respectarea tacticii de joc. Opriţa a spus că, având în vedere lotul echipei adverse, a pregătit din start un meci defensiv, în care să mizeze pe contraatacuri. Această tactică a dat roade 90 de minute, însă, din păcate, prelungiri, un gol norocos al oaspeţilor a stabilit rezultatul de egalitate.

Reşiţa speră, din nou, la promovare? „Orice se poate întâmpla cu Şirineasa!”, spune Opriţa

Un zvon, care se poate transforma în realitate, dă noi speranţe echipei de fotbal CSM Şcolar Reşiţa, pentru promovarea în Liga a II-a! În conferinţa de presă de ieri, după victoria echipei din Reşiţa în faţa echipei Millenium Giarmata, Daniel Opriţa a lăsat să se înţeleagă că promovarea nu este pierdută şi s-ar putea juca la masa verde! Trebuie să jucăm, să câştigăm toate meciurile şi să ajungem pe locul doi. Apoi, să vedem, orice se poate întâmpla cu Şirineasa! a spus Daniel Opriţa.

CSM Şcolar Reşiţa crede în propriile forţe şi în vitejia pandurilor!

Antrenorul echipei de Liga a III-a, CSM Şcolar Reşiţa, Leontin Doană, a susţinut, astăzi, o conferinţă de presă, în Valea Domanului, înaintea ultimului meci din campionat. Echipa reşiţeană va întâlni sâmbătă, la Reşiţa, echipa ACS Poli Timişoara II.

Mâine în Valea Domanului, derby în Liga a III-a la fotbal: CSM Şcolar - Național Sebiș

Bresneni-Doană-Keita

Sâmbătă, de la ora 15, în Valea Domanului se va juca derbyul Seriei a IV-a, din Liga a III-a la fotbal, dintre Național Sebiș, ocupanta primului loc, cu 30 de puncte, și CSM Școlar Reșița, situată pe locul III, la egalitate de puncte, 25, cu Industria Galda. De rezultatul meciului de mâine depinde în mare parte locul pe care îl va ocupa în finalul campionatului echipa antreanată de Leo Doană.