jucători

Viitorul Caransebeş, cu gândul la barajul de promovare

Echipa Viitorul Caransebeş, reunită în cursul săptămânii trecute, continuă să se antreneze pe Stadionul Municipal din Parcul Teiuş. Antrenorul Ion Bica a declarat că va aborda returul, plus ultima partidă rămasă restantă din turul campionatului, cu un lot format din 24 de jucători.

Au părăsit echipa portarul Daniel Socaci, în Elveţia, fundaşul Goriţă Negrei la Millenium Giarmata, în Liga a III-a, şi mijlocaşul Nicuşor Imbre, care a semnat cu echipa Neuhof, din Austria.

Primele achiziţii la CSM Şcolar Reşiţa, în perspectiva promovării în liga a II-a de fotbal

Daniel Ene şi Leonard Manole

Echipa de fotbal CSM Şcolar a făcut primele achiziţii de jucători, după ce în pauza competiţională s-a despărţit de Doda, Iova, Poiană, Himcinschi, Ponoran, Bloju, Muselin şi Săndescu, urmând ca şi alţi jucători care au evoluat în tur să plece din Valea Domanului.

Metalul Reşiţa a jucat hora pe loc cu „Bătrâna Doamnă”. Metalul – UTA 0-1

Joc slab, astăzi în Valea Domanului din Reşiţa, între Metalul şi candidata la promovarea UTA Bătrâna Doamnă. Gazdele au jucat mingea mai mult lateral şi au fost aproape tot meciul masaţi în propria jumătate de teren, dar nici UTA nu a făcut un joc prea bun, plimbând mingea în afara careului şi pe lângă tuşe. În rarele situaţii când au ajuns în faţa porţii, arădenii au fost, fie neinspiraţi, fie blocaţi de portarul gazdelor, Lucic, care a avut câteva intervenţii spectaculoase, o dată fiind salvat şi de bară.

Metalul Reşiţa vrea să câştige puncte şi să recâştige spectatorii

Metalul Reşiţa se pregăteşte pentru reluarea campionatului, în Liga a II-a, Seria a II-a, cu un lot schimbat aproape în totalitate, lot alcătuit din 20 de jucători, din care numai portarul Zimmermann şi doi juniori de la FC Şcolar Reşiţa, Ponoran şi Holovcici, au făcut parte la începutul campionatului. Meciul în care Metalul va arăta în ce măsură achiziţiile din iarnă au fost inspirate, va avea loc sâmbătă, 27 februarie, de la ora 11.00, în Valea Domanului, cu Şoimii Pâncota.

FC Caransebeş a întors rezultatul şi a învins pe Metalul Reşiţa, în derbyul codaşelor

Derbyul codaşelor s-a desfăşurat, astăzi, la Caransebeş, pe terenul din Parcul Teiuş, unde s-au înfruntat FC Caransebeş şi Metalul Reşiţa. Au câştigat gugulanii, deşi meciul a început prost pentru gazde, deoarece, în minutul 9, la o pătrundere a lui Guehi, fundaşul Bona a faultat şi arbitrul a dictat penalty pentru Reşiţa. A executat acelaşi Guehi şi scorul, în minutul 11, era 0-1.