Caransebeș a smuls un punct în deplasarea de la Tărlungeni

Fotbaliștii antrenați de Giovanni Pisano au jucat în deplasare la Târlungeni, echipă aflată pe locul 13, retrogradabil, în seria a II-a a ligii a II-a la fotbal. Meciul a fost unul echilibrat, dovadă și scorul înscris pe tabela de marcaj.

Gazdele au deschis scorul în debutul partidei și s-au menținut în avantaj pe tot parcursul primei părți a jocului. În min 11, pascal a fost învins de Petra, care a șutat imparabil de la 16 metri, sub transversală, aproape de vinclu.

Cu cinci minute înainte de pauză, Coman a ratat desprinderea pe tabelă, fiind față în față cu Pascal.

După pauză, gugulanii au îndrăznit mai mult și în min 66 au reușit egalarea, prin Săulescu scăpat pe contraatac. Scor final 1 – 1, și oaspeții dovedesc faptul că știu să joace mai bine în deplasare decât pe teren propriu.

Formații folosite:

Unirea: Muţiu – M. Popescu, Forika, I.Şerban, S. Marin (cpt.) - Vasiloi, Minciună, Burlacu, Petra - Coman, Chirciu
Antrenor: Daniel Bona

Caransebeş: Pascal – F. Pisano, Stelitano, Buşu (cpt.), Lupu - C. Răducu, Roşoagă – Ct. Stoica Telecican, Livan – A. Roman
Antrenor: Giovanni Pisano