Carol Gurgu a debutat cu o înfrângere pe banca echipei Metalul Reșița

Ultima etapă a turului a reprezentat o nouă înfrângere pentru metalurgiștii reșițeni antrenați, de câteva zile, de Carol Gurgu. În fața unui adversar care ocupă locul VI, ultimul care duce în play-off, aceștia au cedat categoric, CS Mioveni impunându-se cu 4-0. Cu o singură victorie și un egal, iar restul înfrângeri, Metalul Reșița se dovedește a fi cea mai slabă echipă din cele două serii ale Ligii a II-a la fotbal

Gazdele au debutat în forță și în min. 4 au deschis scorul prin Nilă, care, scăpat singur spre poartă, l-a „executat“ pe Kololo cu un șut plasat de la 16 metri. Opt minute mai târziu, Reșița a rămas în 10 jucători în urma eliminării portarului care și-a faultat adversarul în postură de ultim apărător. David, intrat în poartă prin schimarea cu Krkelic, a apărat penaltyul. În min. 18, gazdele au primit o nouă lovitură de pedeapsă pe care a transformat-o Ayza. În ultimul minut al primei reprize s-a făcut 3-0, Calvin marcând cu capul.

Ultimul gol al meciului a fost înscris de Ayza în min. 57

Formații:CS Mioveni: F. Croitoru - Torişte, Calvin, Bg. Stoica, Ed. Stoica - Mîrzeanu, Biceanu (Răuță) - V. Mazilu, Ed. Florescu, Ayza – Nilă (Vintilă)

Metalul: Kololo – Nogo (Robert Cristian, Jamali, Feher, Bloju, Cr. Puşcaş, Liuba, I. Szabo, M. Chiţu (Manole), Krkelic (David), Guehi