CSM Reşiţa, prima victorie sub conducerea antrenorului Octavian Benga

Autor:

CSM Reşiţa a obţinut prima victorie din campionatul Ligii a III-a, Seria a IV-a, în etapa a IV-a, în meciul susţinut pe teren propriu cu CS Hunedoara, sâmbătă, 15 septembrie în Valea Domanului. Astfel, după o victorie, două egaluri şi o înfrângere, echipa reşiţeană a acumulat 5 puncte şi se află pe poziţia a 9-a în clasament.

Elevii antrenorului Octavian Benga au înscris primul gol al partidei în minutul 8, prin Ene, care a reluat cu capul în poarta adversă o centrare a lui Săulescu. În minutul 11, reşiţenii au înscris pentru a doua oară, prin Taciuc, care a şutat cu latul, din careu, pe lângă portarul advers, scor 2-0. În minutul 21, Hunedoara a redus din diferenţă prin Tecsi, care a înscris cu un şut puternic de la peste 20 de metri, 2-1. În minutul 34, Săulescu a fost faultat în careu, dar Staicu a ratat lovitura de la 11 metri. Tot Staicu a reuşit să mărească diferenţa, în minutul 43, când a înscris din interioul careului cu un şut în colţul lung, pentru 3-1.

În repriza a doua, tot reşiţenii au fost mai periculoşi, însă au irosit cele câteva ocazii de gol pe care şi le-au creat, astfel că scorul final a rămas cel înscris pe tabelă şi la pauză, 3-1.

CSM Reşiţa: Zimmermann - Szijj, Bactăr, Vlădia, Vadasis - Breșneni, Taciuc, Mierlici - Ene, Staicu, Săulescu.

Au mai jucat: Prodan, Curtuiuș, Izmană și Burciu.