Menu

Articol

Cupa Mystic Reşiţa şi-a desemnat campionii (FOTO)

Cupa Mystic Reşiţa

La sala Polivalentă din Reşiţa s-a încheiat, ieri, Cupa Mystic, ediţia a V-a, cu participarea cluburilor de dans sportiv din toată ţara. Competiţia s-a desfăşurat în zilele de sâmbătă şi duminică (30-31 mai), având în program toate tipurile de dans şi categoriile de vârstă, de la 4 ani până la 35 de ani. Clubul de dans Mystic Reşiţa, coordonat de preşedintele Alexandru Holecz, a obţinut 19 clasări pe podium.

La competiţia naţională de la Reşiţa, cele mai bune clasări ale sportivilor de la Clubul de dans Mystic Reşiţa au fost următoarele:

Alex Darius Gruiţă– Anca Ştefania Petrica– Locul 1: Basic Latino 12 – 15 ani;

Alex Darius Gruiţă– Anca Ştefania Petrica– Locul 1: Basic Standard 12 – 15 ani;

Cristian Florin Susanu– Raluca Evelina Susanu– Locul 1: E 14 – 15 ani;

Mihai David– Bianca Potocean – Locul 1: Basic Standard 16 – 35 ani;

Nicuşor Bălu – Roxana Milcu – Locul 1: D Standard 16 – 35 ani;

La începători, în programul precompetiţional, la categoria de vârstă 4-7 ani, perechea Bogdan Sanovician – Andra Dragomir s-a situat pe Locul I.

Preşedintele juriului şi observator federal la Cupa Mystic Reşiţa a fost Alexandru Parnescu, directorul concursului Adrian Petrica, iar prezentator a fost Cristian Jurcuţ. Competiţia a fost organizată cu sprijinul Consiliului Judeţean Caraş-Severin, al Primăriei Reşiţa şi al Casei de Cultură Studenţeşti Reşiţa.