Menu

Articol

FC Caransebeş, în ceaţă! FC Caransebeş - CS Mioveni 0-3

FC Caransebeş s-a aflat în ceaţă, astăzi, atât la propriu, ceaţa deasă din Parcul Teiuş întârziind cu un sfert de oră începerea partidei cu CS Mioveni, cât şi la figurat, întrucât jucătorii gugulani nu mai reuşesc să se (re)găsească pe teren. Astfel, FC Caransebeş a înregistrat a opta înfrângere din campionatul ligii a II-a, Seria a II-a, după douăsprezece etape.

Oaspeţii au înscris primul gol în minutul 19, după o bâlbâială a jucătorilor gugulani, Cârstoiu şi portarul Negrilă încurcându-se reciproc, iar Nilă a speculat greşeala şi a împins mingea în poarta goală. Golul al doilea a căzut în minutul 49, după un corner executat de Florescu, mingea a fost deviată până la Nilă, care a înscris din apropierea porţii. Oaspeţii şi-au mărit avantajul în minutul 79, după o lovitură de cap a fundaşului Bogdan Stoica,  care a reulat un balon centrat din corner de Florescu. CS Mioveni a beneficiat şi de o lovitură de la 11 metri, dictată de arbitru, în minutul 89, în urma unui fault comis de Stelitano asupra lui Ayza, dar Popa a tras în bară.

Scor final, FC Caransebeş – CS Mioveni 0-3, iar gugulanii întregesc trioul codaşelor aflate în ceaţa de la subsolul clasamentului, alături de Unirea Târlungeni şi Metalul Reşiţa.

FC Caransebeş: Negrilă - S. Pisano, Stelitano, Răducu, C. Suciu - Bogdanovici, Lupu - Cârstoiu, A. Roman, Livan - Bona
Rezerve: Birăescu - Boldea, Săulescu, Suru, La Vecchia, Stoichiţoiu, Bona
Antrenor: Giovanni Pisano

CS Mioveni: Croitoru – Torişte, Calvin, Bg. Stoica, Ed. Stoica - Mîrzeanu, Biceanu - Mazilu, Florescu, Nilă - Ayza
Rezerve: Sima - Tirică, Negoiţă, Al. Popa, Neacşu, Năstăsie, Vintilă
Antrenor: Marius Stoica

Arbitru: Rareş George Vidican (Oradea); Asistenţi: Ionuţ Babadac şi Marilena Cătălina Nan (ambii din Alexandria).