FC Caransebeş bifează a zecea înfrângere din campionat

Autor:

FC Caransebeş se află la a zecea înfrângere din campionat, după ce a pierdut, astăzi, meciul din deplasare cu CSM Râmnicu Vâlcea, la scor de neprezentare. FC Caransebeş a început jocul destul de curajos, având două mari ocazii de gol şi respingând cu succes atacurile gazdelor, în prima repriză.

Apărarea gugulanilor a rezistat până în minutul 55, când M. Staicu a înscris cu capul din centrarea juniorului Georgescu. În minutul 65 a fost 2-0 pentru CSM, după o lovitură liberă de la marginea careului, Neagoe a centrat, portarul Birăiescu a ieşit greşit şi Cucui a înscris cu capul. Meciul s-a reechilibrat, FC Caransebeş a încercat să reintre în joc şi a atacat, însă, în minutul 90+2, Birăiescu a ieşit în afara careului să respingă un balon, s-a încurcat în minge, Voinea l-a deposedat şi a înscris în poarta goală. Scor final, CSM Râmnicu Vâlcea – FC Caransebeş 3-0

CSM Râmnicu Vâlcea: D. Geantă - Oct. Vasile, I. Stoica (cpt.), Cucui, Tomozei - A. Neagoe, Piscanu - Firţulescu, Bg. Geantă, R. Georgescu - M. Staicu
Rezerve: Fildan - Luduşan, Cl. Ştefan, L. Iordache, Dumitraşcu, Samson, Aug. Voinea
Antrenor: Alexandru Pelici

FC Caransebeş: Birăescu - Stelitano, Răducu, Telecican, Bogdanovici - Suru (cpt.), Fenes - Livan, C.Stoica, A. Roman - Imbre
Rezerve: Negrilă - Săulescu, Boldea, Stoichiţoiu, Roşoagă, S. Lupu, Bona
Antrenor: Toma Peica

Arbitru: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca); Asistenţi: Marius Bălan (Dej) şi Răzvan Mihai Dobre (Şotânga).