Metalul Reșița, simbol al neputinței: 0 - 1 cu Chindia Târgoviște

Doar 50 de spectatori la meciul din Valea Domanului în care se întâlnesc ocupanta locului V, Chindia Târgoviște, și codașa seriei a II-a a Ligii a II-a de Fotbal, Metalul Reșița. O partidă între două echipe despărțite de 10 puncte în clasament, Reșița acumulând un singur punct în şapte etape.

La pauză, scorul este de 1-0 pentru oaspeți care, în min 4, au înscris prin Cosmin Anton care a strecurat mingea, din careul mic, pe sub Zimmermann. Gazdele au înscris și ele în min 31 prin Skraparas, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

După pauză, oaspeții au ratat trei ocazii monumentale, de fiecare dată Zimmermann a respins cu piciorul ca la handbal. Singura ocazie a gazdelor a fost consemnată în min 54, când Chițu nu a putut să înscrie de la 6 metri.

Echipe folosite:

Metalul Reșița: Zimmermann – Feher, Maisiat, Bloju, Pușcaș, Jamali, Ponoran, Robert Cristian, Guemi, Skraparas, Szabo

Au mai jucat: Chițu, Săndescu și Liuba

Antrenor: Eugen Trică

Chindia Târgoviște: Meilă – Martac, Ispas, Vătavu, C-tin Pătru, Voinea, Nisipeanu, Anton, Stoica, Cherchez, Popa