Voinţa Lupac

În barajul pentru liga a III-a, Voinţa a jucat fără...voinţă şi a pierdut promovarea

Cu puţin timp în urmă, la Lupac s-a încheiat meciul retur de baraj pentru Liga a III-a la Fotbal dintre Voinţa din localitate şi CS Hunedoara. Din păcate, cele două goluri înscrise de oaspeţi, după ce în tur Voinţa s-a impus în deplasare cu 1-0, au contat decisiv în economia confruntării, hunedoreni reuşind o promovare pe deplin meritată.

Meciul a început cu echipa gazdă hotărâtă să-şi apere avantajul din meciul tur disputat la Hunedoara. O tactică greşită care avea să-i coste pe jucătorii lui Boşko Vişatovici.

Caransebeşul merge mai departe în Cupă. Lupacul, nu

Miercuri, 18 aprilie, Stadionul Municipal din Parcul Teiuş din Caransebeş a găzduit meciul contând pentru turul IV, la nivel judeţean, al Cupei României la fotbal, dintre Viitorul Caransebeş şi Voinţa Lupac.

Caransebeşenii au deschis scorul în minutul 6, în urma unei faze create pe partea stângă de Avramovici, care a trimis o diagonală până la Ciucur, iar acesta, de la 12 metri, a trimis plasat, pe lângă Toader, în plasă.

Lupacul merge mai departe în Cupă. Caransebeşul nu...

Cele mai bune două formaţii ale Ligii a IV-a, Voinţa Lupac şi Viitorul Caransebeş, s-au întâlnit din nou, miercuri, 26 aprilie, după nici două săptămâni de la meciul din campionat, de această dată în sferturile de finală ale Cupei României la nivel judeţean.

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 3, după o fază pornită de pe dreapta, în urma căreia Mezin a centrat, iar Avramovici a reluat cu capul, de la 8 metri, în poarta apărată de Birăescu.

Voinţa Lupac, noul lider al Ligii a IV-a de fotbal

În runda cu numărul 20 a Ligii a IV-a, Viitorul Caransebeş ar fi trebuit să joace vineri, 21 aprilie, pe teren propriu, cu Muncitorul Reşiţa, însă meciul va fi reprogramat în termen de 30 de zile. În aceeaşi etapă, Voinţa Lupac, principala contracandidată la şefia clasamentului, a evoluat sâmbătă în deplasare la Zăvoi, unde a obţinut toate cele trei puncte, lucru care a propulsat-o pe primul loc, cu două puncte peste Viitorul.

În Liga a IV-a, Iepuraşul a venit doar pentru Lupac

Etapa a XIX-a a Ligii a IV-a a programat vineri, 14 aprilie, derby-ul seriei, între ocupantele primelor două locuri ale clasamentului, Viitorul Caransebeş şi Voinţa Lupac.

Meciul a început cu o primă ocazie a oaspeţilor, în minutul 4 Văcărescu pătrunzând pe stânga, după care a întors la Bona, şutul acestuia, de la 25 de metri, înşelător, cu efect, ducându-se puţin peste poarta celor de la Lupac.