set

Voleibaliştii de la Banatul Caransebeş au pierdut în deplasarea cu „U“ Cluj

După victoria din etapa precedentă, 3-1 cu Unirea Dej, voleibaliștii de la Banatul Caransebeș au pierdut cu același scor în meciul susținut cu o altă echipă ardeleană. Deși, teoretic, păreau favoriți în fața echipei aflată pe penultimul loc al Diviziei A1, elevii lui Răzvan Parpală s-au recunoscut învinși la capătul unui meci în care ei au reușit să câștige primul set și să-l piardă greu pe cel decisiv, în prelungiri. Scor final: „U“ Cluj – Volei Club Banatul Caransebeș 3-1 (19-25, 25-19,25-20, 28-26).

Joc bun şi victorie meritată pentru Volei Club Banatul Caransebeş

Etapa a 14-a a Diviziei A1 la volei masculin a fost una norocoasă pentru AS Volei Club Banatul Caransebeș, în meciul disputat, sâmbătă seara, pe teren propriu în fața ardelenilor de la Unirea Dej. Jucătorii pregătiți de Răzvan Parpală s-au impus cu 3-1 (25-15, 22-25, 25-22, 30-28), într-un meci echilibrat, plin de suspans, în condițiile în care oaspeții și-au vândut scump pielea.