deplasare

Bogdan Szijj: „Mergem la Galda să câștigăm”

În penultima etapă a Ligii a III-a de Fotbal, CSM Școlar Reșița joacă sâmbătă, de la ora 14, la Galda, în compania echipei locale Industria, cea care mult timp s-a aflat în cărțile promovării. Victoria este singura variantă posibilă pentru jucătorii antrenați de Leo Doană, îm condițiile în care ocupanta primului loc, Ripensia Timișoara, joacă în „deplasarea” cu ACS Poli II Timișoara.

Voleibaliştii de la Banatul Caransebeş au pierdut în deplasarea cu „U“ Cluj

După victoria din etapa precedentă, 3-1 cu Unirea Dej, voleibaliștii de la Banatul Caransebeș au pierdut cu același scor în meciul susținut cu o altă echipă ardeleană. Deși, teoretic, păreau favoriți în fața echipei aflată pe penultimul loc al Diviziei A1, elevii lui Răzvan Parpală s-au recunoscut învinși la capătul unui meci în care ei au reușit să câștige primul set și să-l piardă greu pe cel decisiv, în prelungiri. Scor final: „U“ Cluj – Volei Club Banatul Caransebeș 3-1 (19-25, 25-19,25-20, 28-26).

Futsal. Muncitorul s-a impus în fața Chiajnei: 6-1 în deplasare

De Sfântul Andrei, Muncitorul Reșița s-a deplasat tocmai la Chiajna pentru a întâlni echipa locală Concordia în etapa a XIII-a a Ligii I la futsal, echipă care nu a gustat din cupa victoriei în această ediție de campionat. Deplasarea s-a dovedit de bun augur, jucătorii antrenați de Viorel Lolea trecându-și în cont un nou succes

Victorie grea, dar meritată: CSM Ploiești – HC Adrian Petrea 30 – 31 (13 - 14)

HC Adrian Petrea a susținut penultimul meci din turul Ligii Naționale de Handbal la Ploiești, acolo unde a întâlnit o echipă avidă de puncte, dar și de probleme mari, componenții săi fiind neplătiți de două luni. Reșițenii au meritat victoria, deși evoluția lor a fost fluctuantă, de la realizări de excepție, până la greșeli nepermise. Gazdele au profitat de fiecare cădere a jucătorilor antrenați de Adrian Petrea, precum și de jocul mai puțin bun al lui Vaidasigan, egalând și dând emoții în final oaspeților.

Tot mai greu este fotbalul pentru FC Caransebeș 1913. 0-4 în deplasarea de la Cluj

La Cluj, s-au întâlnit astăzi echipele care au acumulat până acum fiecare câte 10 puncte în clasamentul seriei a II-a. Până la pauză, gazdele au înscris de trei ori, profitând nu doar de avantajul terenului propriu, ci și de jocul foarte slab al apărării oaspeților. Iar dacă diferența pe tabelă a fost de doar trei goluri, acest lucru s-a datorat impreciziei jucătorilor antrenați de Mihai Teja care au luat la țintă bara în două rânduri.